ویژگی های ورق فوم

ورق فوم

ویژگی ها و کاربردهای فوم eva

ورق فوم‌ برای مصارف گوناگون در ابعاد و ضخامت‌های مختلف تولید می‌شوند. جنس اولیه این ورق فوم‌ها eva بوده که محصولی با کیفیت و بهداشتی می‌باشد. از این محصول اولیه محصولات دیگری هم‌چون کفپوش تاتامی و لاستیکی، فوم گلسازی، کفی کفش، فوم ساختمانی و دیگر فرآورده‌های فومی را تولید می‌نمایند.

 

کفپوش‌های تولید شده با استفاده از  ورق فوم   بسیار انعطاف پذیر و در عین حال ایمن می‌باشند. دارای آج‌های مختلف بوده و در ابعاد و ضخامت‌های مختلف تولید می‌شوند. رنگ‌بندی شاد و متنوعی داشته و به صورت پازلی می‌باشند. خاصیت پازلی باعث نصب راحت کفپوش‌ها می‌گردد زیرا می‌توان آن‌ها را در کنار هم قرار داده و به راحتی در هم قفل نمود.

 

این فوم‌ها دارای درجه سختی‌های متفاوت جهت کاربردهای گوناگون می‌باشند.
سبک بودن فوم eva باعث تولید کفپوشی سبک می‌گردد که به آسانی قابل حمل باشد.
فوم رول‌های تولید شده با فوم eva دارای انعطاف بالا و در مقابل، مقاومت بالا می‌باشند.
در انواع گوناگونی هم‌چون ورق فوم تی ممتاز، میکروسل، بلندر، صنعتی، دو رو آج و … تولید می‌شوند.
هم‌چنین اسباب بازی‌های فومی بسیاری با استفاده از این فوم‌ها تولید می‌شوند.

 

ورق فوم

 

در ایران این محصول اولین بار در دهه ۷۰ در صنعت کفاشی مورد استفاده قرار گرفت، بعد از گذشت چند سال و با توجه به کارایی و نیاز روز افزون صنعت کیف و کفش به ورق فوم، گروه تولیدی کفش ملی تصمیم بر وارد نمودن ماشین الات این صنعت و تولید این محصول در ایران گرفت و در گذشت زمان انواع مختلف آن توسط این شرکت تولید شد.

در این هنگام این محصول کاربردهای گسترده‌‌ای در صنایع مختلف پیدا کرد و استفاده از آن در مشاغل گوناگون روز به روز گسترده‌تر و بیشتر شد. بعد‌ها و با منحل شدن شرکت کفش ملی هر یک از مهندسین این شرکت اقدام به تولید ورق فوم به صورت مجزا نمودند که با توجه به افزایش تقاضا روز به روز به تولید کنندگان محصولات ورق فوم در انواع مختلف افزوده شد.

تولید کننده ورق فوم: 

امروز در کشورمان ایران ۹ شرکت اقدام به تولید ورق فوم کرده‌‌اند که از این ۹ شرکت ۴ شرکت به صورت تخصصی تولیدکننده ورق فوم هستند. این محصول با توجه به تنوع گسترده‌‌ای که در فرمول دارد روز به روز به خواهان آن اضافه شده به گونه‌‌ای که شرکت‌های تولید کننده ملزم به استفاده از فرمول و ماشین الات جدید و به روز میگردند.

تولیداین محصول بر خلاف ظاهر ساده‌‌ای که دارد بسیار سخت و حساس می‌باشد. به گونه‌‌ای که کوچک‌ترین اشتباه در فرمول، ترکیب و میکس مواد و مدت زمان پخت و با حتی ناخالصی در مواد مصرفی آن تولید شده را غیر قابل استفاده می‌نماید. در ادامه تعدادی از این محصولات که  عرضه می‌شود ذکر شده اند.

در استفاده از ورق فوم به این نکته توجه کنید!

ورق فوم دارای قابلیت اشتعال بالایی می‌باشد، در هنگام استفاده ازاین محصول کلیه موارد ایمنی در کارگاه‌ها، کارخانجات و انبار ورق فوم باید با ضرورت بسیار بالایی رعایت شود.
با بهره گیری از دانش و تکنولوژی روز دنیا و تکیه بر مهندسین مجرب می توان اقدام به تولید ورق فوم نمود. لازم به ذکر است ورق فوم تولید شده با استفاده از بهترین و با کیفیت‌ترین مواد اولیه تهیه شده و قیمت نهایی آن نسبت به سایر تولیدکنندگان ورق فوم مقرون به صرفه می‌باشد.

ویژگی‌های ورق فوم

دارای رنگ‌بندی متنوع و زنده‌‌ای می‌باشد، تولید این محصول در رنگ‌بندی خاص نیز به درخواست مشتری قابل انجام است.
برای تولید ورق فوم از مرغوب‌ترین و با کیفیت‌ترین مواد اولیه استفاده می شود. همین امر سبب می‌شود تا با کیفیت‌ترین محصول آن در اختیار شما عزیزان قرار گیرد. کیفیت این محصول از موارد بسیاری قابل تشخیص است.

ورق فوم

در ادامه به این موارد اشاره خواهیم کرد:

• ابعاد و ضخامت این محصول تولید شده باید یک دست باشد و هیچ زدگی و یا حباب در درون و بیرون ورق فوم وجود نداشته باشد.
• در حین برش نباید پودر فوم تولید کند. در صورتی که ورق فوم در حین برش پودر شود آن محصول خوش برش نیست. علاوه بر این، این محصول بعد از برش نباید دچار عدم افت ضخامت شود.
•  با کیفیت از خاصیت برگشت پذیری مناسبی برخوردار است.

نکته قابل توجه:

خواص ویژه این محصول بسته به نوع مصرف آن منحصر به فرد است. به عنوان مثال ورق فومی که حالت نرمی دارد و از برگشت پذیری کمی برخوردار است ممکن است در تولید یک محصول کارایی نداشته باشد و در ظاهر بی‌کیفیت قلمداد شود ولی همین جنس ممکن است در صنعت دیگری بسیار کارامد باشد و انتظارات را برآورده کند.

به طور کل نمی‌توان گفت که این محصول بی‌کیفیت است و قابل استفاده نمی‌باشد. تنها مواردی که این جنس را غیر قابل استفاده می‌کند حباب‌ها و زدگی‌های زیاد در مغز ورق فوم است.

ابعاد ورق فوم:

در ابعاد گوناگونی تولید می‌شود. اما با ابعاد ۱۵۰ سانتی متر در ۲۳۰ سانتی متر بیشترین خواهان را در میان دیگر ابعاداوراق فوم دارد. اکثر افرادی که اقدام به خریداین محصول می‌کنند در صورتی که با این جنس آشنا باشند، قطعا ابعاد ۱۵۰ در ۲۳۰ را برای خرید  انتخاب می‌کنند. این ابعاد  به این علت مورد پسند همگان قرار دارد که پرتی کمتری دارد و بسیار مقرون به صرفه‌تر از دیگر ابعاد می‌باشد. تولید کنندگان این جنس بنا به دلایلی کمتر اقدام به تولیداین کار در این ابعاد می‌کنند و یا در صورت تولید این جنس در ابعاد ذکر شده آن را به صورت برش خرده تحویل مشتری می‌دهند.

این امر برای اکثر افرادی که خواهان این ابعاد ازاین محصول هستند بسیار ناراحت کننده می‌باشد.

برخی از شرکت‌های ایرانی اقدام به خریداین محصول در ابعاد ۱۵۰ سانتی متر در ۲۳۰ سانتی متر کرده و با استفاده از این ابعاد اقدام به تولید رول فوم می‌کنند و با سوء استفاده از نام و برند شرکت‌های تولید کننده  اقدام به فروش رول فوم کرده و با توجه به حساسیت تولید رول فوم موجبات عدم رضایت مشتری را فراهم می‌آورند. لذا برایخرید محصولات فومی بهتر است آنها را از نمایندگی‌های معتبر تهیه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.